Jste z Liberce? Vyzvedněte si objednané zboží v našem výdejním okénku! - Každý všední den po předchozí telefonické či e-mailové domluvě, těšíme se na Vás.

Laserový obraz - Poletující Ikarové

S rámem formátu A3 lze zakoupit za 500 Kč


  • (3 ks) Skladem
    Můžeme doručit do: 19.6.2024
350 Kč
Kategorie: Obrazy
Autor: Josef Král
Formát: A4
Rok: 2000
Technika: laserový tisk
 

Josef Král /1933–2022/ laserové obrazy, monotypy a dekalky. Snaží se záznamy seismogramů na počítači nějak srozumitelně vysvětlit, aniž by hrubě zjednodušoval. Hledání řádu kupodivu vychází lépe u ryze abstraktních kusů, i když nelze pominout archetypy nevědomí, kdy hledíme na něco našeho i vzdáleného zároveň…

     Josef  Král se zabýval válečnou historií, v roce 1967 vydal sbírku reportáží Parašutisté, kde zboural zažité legendy, ale později se stává nepohodlným. K malování přichází v nucené normalizační izolaci po roce 1973, do roku 1980 tvoří dekalky, později monotypy. Texty vydává nejprve v samizdatu, Hranaté míčky s hřebíčky I–II (1984) a Střemhlavý let v kleci (1988). Po listopadu texty vydává ve svém nakladatelství KING a pokračuje ve výtvarné práci několika samostatnými výstavami obrazů i tvůrčími experimenty s barvami /lité kresby/ a na poli virtuálním /laserová grafika/ až do konce svého života /listopad 2022/. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: