Jste z Liberce? Vyzvedněte si objednané zboží v našem výdejním okénku! - Každý všední den po předchozí telefonické či e-mailové domluvě, těšíme se na Vás.

Slunečnice

orig. malba formatu  70 x 100 cm na 4 mm kartonu / - ktere malir Jan Zikmund Melichar namaloval pocatkem 60. let na zakazku pro Svaz Ceskych vytvarnych umelcu.


  • (1 ks) Skladem
    Můžeme doručit do: 22.10.2021
2 850 Kč
Kategorie: Akvarel
Autor: Jan Zikmund Melichar
Format: 70 x 100 cm
Technika: Malba komb.
 
Jan Zikmund Melichar /1904-1982/orig. malba formatu  70 x 100 cm na 4 mm kartonu / - ktere malir Jan Zikmund Melichar namaloval pocatkem 60. let na zakazku pro Svaz Ceskych vytvarnych umelcu.
Tyto - ac opatreny tiskarskymi znackami i autorskymi retusemi a detailnimi poznamkami tuzkou /pojednavajicimi napr. o sile mikroskopickeho zvetseni jednotlivych detailu casti rostlin/, se zachovaly v nebyvale kvalite a pri vhodne adjustaci se jedna o pusobive nadcasove obrazy. 
Motivy byly pripraveny ke kniznimu zpracovani i k tisku nastennych skolnich pomucek pred vice nez 50ti lety a pocházejí z přímé malířovy pozůstalosti. 
Jedná se o neobvyklý celek velmi  precizní práce, ovlivněné velkou láskou k přírodě a zejména k rostlinné říši.
Cena za jeden obraz 70x100 cm jako volny motiv na kartonu bez adjustace je Kc 2850.- Vsechny motivy v detailnim nahledu rada na vyzadani poslu . Při koupi všech 25 obrazů rostlin na desce poskytneme slevu za celek ve výši 20 % z celkové ceny/. 
Obrazy jsou působivé svým precizním zpracovaním a zejména darem malíře pro zvláštní vnímání rostlin, které ve svém díle dokázal zachytit ... podobně jako Mánes, Jiřincová a další významní ilustrátoři botanického světa.
................
/autor malíř Jan Zikmund Melichar /1904 - 1982, žák Nechleby a Loukoty na AVU, malíř a ilustrátor, restaurátor a ilustrátor botanických knih/. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: